A Csorba Győző Könyvtáron keresztül a Könyvtárellátási Szolgáltató Rendszerhez tartozó települési könyvtáraknak lehetőségük van könyvtári program igénylésére.
2023-ban minden település 1 db programot igényelhet az alábbi listáról.
- már lehet programokat igényelni;
- szeptember 15-ig várjuk a programkéréseket egész évre, tehát a decemberi igényeket is eddig kell leadni;
- december 11-ig lehet megvalósítani a programokat.
A programlista folyamatosan frissül, egész évben kerülhenek fel új programok a kínálatba.
- Ezen az oldalon a Ctrl + F billentyűkombináció segítségével lehet keresni a találatok között.
- A választott programot a tervezett időpont előtt legalább egy hónappal kell kérni az alábbi elérhetőségeken:
- a település referensének, vagy
- a bkszr@csgyk.hu címen
Telefon: 30/ 3452677
1. 30 nappal az előadás előtt, amikor a kérés leadása után megtörténik az első kapcsolatfelvétel és egyeztetnek a résztvevők életkoráról, létszámáról, a pontos helyszínről, időpontról és technikai igényekről.
2. Nagyjából egy héttel az előadás előtt, hogy az előző megbeszélés óta történt-e változás.
3. Az előadás előtti napon újra tisztázni a kezdési időpontot, helyszínt.
+1. Az előadás napján az úton lévő, érkező előadóval egyeztetés.

A filmek listája elérhető a konyvtarmozi.hu oldalon.
Kedvcsináló és ünnepekhez kötött ajánló itt olvasható.
KönyvtárMozi foglalkozásból az év során több is választható!

A kiállítás bármikor kérhető, nem számít bele az év során kérhető 1 programba!

A kiállítás bármikor kérhető, nem számít bele az év során kérhető 1 programba! Technikai igény: 10 db 70x90 cm méretű tabló kiállításához szükséges felület

A foglalkozást vezeti: Papp Veronika
Technikai igények: 12m2 alapterület
Az alábbi olvasmányokat ajánljuk: állatos gyermekkönyvek; Bíró Eszter: Állati ABC


Feltételek: A játék ideális az alsós/felsős korosztály számára, de élvezetes lehet felnőttek számára is. Ideális létszám: 2x4-5 fő
Időtartam: kb. 20-30 perc/játék, visszavágóval (naná!): 1 óra.

A programhoz a következő olvasmányokat ajánljuk:
- téma szerint: Varázsjátékok-sorozat
- téma szerint:konkrét szerző, cím:
- Diederichs, Gilles Érzelmi intelligencia : 35 játék gyermekünk fejlődéséhez : [3-10 éves korosztálynak]
- Diederichs, Gilles Játékos koncentráció : 35 figyelemfejlesztő játék gyermekeknek : [3-10 éves korosztálynak]
- Diederichs, Gilles Játékos relaxáció : 35 lazító játék gyermekeknek : [3-10 éves korosztálynak]
Fejlődik a kitartás, a kreatív problémamegoldó képesség.
Javul a koncentráció, az emlékezet.
A képzelőerő könnyebb alkalmazása a mindennapi nehézségek megoldásában.
Kialakul az összefüggések meglátásának képessége.
Elmélyül a másokhoz való kapcsolódás, a másik ember elfogadásának képessége.
Fejlődik az énkép, az önismeret és az önértékelés.
Egészséges személyiségfejlődés támogatása.
Erősödik az összetartozás érzése, az együttműködési készség, az empátia.


Technikai igények: laptop, projektor
A foglalkozást vezeti: Wéber Adrienn

A programhoz a következő olvasmányokat ajánljuk: ·ÁCS Marianna – KRÁNICZ Gábor – SZALAI Gábor – VARGA Szabolcs: Reformátusok Baranyában. Scriptura Kiadó, Pécs, 2017.
·ERDŐS Zoltán (szerk.): A baranyai reformáció történetei. Csorba Győző Könyvtár, Pécs, 2019.
·ESZE Tamás: Kolozsvári könyvek Baranyában. In: Acta Historiae Litterarum Hungaricarum, X-XI. Szeged, 1971. 137-147.

Szeretnéd megtudni, hogy milyen zenére buliztak szüleid, nagyszüleid? Tőlünk belépőjegyet kapsz egy ilyen partira és megtudhatod, hogy akkoriban mi számított menő dolognak. A játékra legfeljebb 6 fős csapatokat várunk! A feladatok megoldására 45 perc áll rendelkezésre!
Technikai igények: számítógép, internetelérés
A foglalkozást vezeti: Molnár Ferenc Tamás
Az alábbi olvasmányokat ajánljuk:
Balázs Fecó: Évszakok ⦁ Csatári Bence: Nekem írod a dalt ⦁ Csatári Bence: Azok a régi csibészek ⦁ Havas Henrik: Benkő Laci ⦁ Koós János: Koós kapitány képtelen képes könyve ⦁ Máté Pál: Máté Péter ⦁ Presser Gábor: Presser könyve 1-2 ⦁ Poós Zoltán: Táskarádió ⦁ Stumpf András: Szörényi

A foglalkozást vezeti: Csobán László és Nagy László
Részletes tematika: A tanfolyam időtartama 3, egyenként 1,5 órás előadásból áll, 2x10 perces szünetekkel beiktatva. Az előadások mindegyike egy központi témát érint, melyek a következők, egyes alkalmakra lebontva:
1. alkalom: Bevezetés a számítógépek világába – de semmi lázadás! A személyi számítógépek részeinek és különböző funkcióinak bemutatása, egyelőre még magának a gépnek a használata nélkül. Annak feltérképezése, ki milyen tapasztalatokkal rendelkezik e téren, milyen eszközökkel rendelkezik. Ezután a különböző perifériák – mint egér, billentyűzet, monitor, webkamera, nyomtató – részletes bemutatása, használatukkal kapcsolatos alapszintű javaslatok, ismeretek átadása. Az óra végén egy, a személyi számítógépeket s főbb részeit, funkcióit bemutató vizuális segédletek szétosztása.
2. alkalom: Nyomd meg a gombot! – a számítógépek bekapcsolásának és kikapcsolásának, illetve mindkét folyamat részleteinek bemutatása, majd pedig arra ösztönözni a résztvevőket, hogy ők is tegyék próbára magukat, ismerkedjenek meg a folyamatokkal első kézből. Bekapcsolás után az alapszintű műveletek, mint az egér és billentyűzet használat, illetve a különböző objektumok – ikon, egérmutató, mappa, tálca, menü, start, ablak, fájl – bemutatása, megismertetése. Ezt követően mappakezelési és ablakkezelési, illetve mentéssel, megnyitással, másolással, kivágással és bezárással kapcsolatos ismeretek átadása.
3. alkalom: Írok, törlök, formázok – álljunk meg egy SZÓra! Microsoft Word szövegszerkesztői program bemutatása. Megnyitástól a szerkesztésen és a billentyűkombinációkon, menükön keresztül egészen a mentésig elméleti és gyakorlati tippek, tanácsok nyújtása, mindeközben interaktív segítségnyújtás a lemaradóknak. A célfeladat egy egyénileg, de minden alapszintű formázással szerkesztett, adott terjedelmű törzsszöveg létrehozása kép beszúrással, majd ennek elmentése és elnevezése a tanuló számítógép asztalán.

A foglalkozást vezeti: Csobán László és Nagy László
Részletes tematika: A tanfolyam időtartama 3, egyenként 1,5 órás előadásból áll, 2x10 perces szünetekkel beiktatva. Az előadások mindegyike egy központi témát érint, melyek a következők, egyes alkalmakra lebontva:
1. alkalom: Én és az internet –belépek, kilépek, de figyelek! A résztvevők megismertetése az internet és a hálózat fogalmával, kis történeti áttekintést követően pedig a részletek kitárgyalása, az esetlegesen felmerülő kérdések megválaszolása. A különböző online használható alkalmazások és weboldalak bemutatása – pl.: Facebook, Google, híroldalak – majd a résztvevőknek segítségnyújtás mindezek önálló használatában. A regisztráció, belépés és a jelszó, mint fogalmak megismertetése, gyakorlati használatuk elsajátításában való segédkezés. E-mail fiókokkal kapcsolatos tudásanyag átadása – csatolmány, válaszadás, továbbítás, küldés. (Ehhez én gmailt használnék leginkább, legfelhasználóbarátabb és legegyszerűbben megjegyezhető ikon, felület stb. – szerk.)
2. alkalom: Képek és rajzok – mert még ezt is lehet a gépen! Az alapvető rajzoló és képszerkesztő programok bemutatása, használatuk megtanítása a résztvevők számára. A képek manipulálásának, mentésének, csatolásának és küldési módjainak alapszintű elsajátítása (Nem AP nyilván, hanem Paint, Paint 3D, Képmetsző stb… szerk.)
3. alkalom: Az utolsó szó jogán….oszd meg, de Te is uralkodj! Az eddig tanultak érintőleges átismétlése, igény esetén helybeni gyakorlati segítségnyújtás a résztvevők számára. Záró témaként a biztonságos és felelősségteljes online kommunikáció és eikett, viselkedés bemutatása, a figyelem felhívása a lehetséges veszélyekre – scammerek, spammerek, vírusok stb. – majd a közösségi médiáról és annak hasznos illetve kevéssé hasznos, vagy kockázatos funkcióiról egy hosszabb hangvételű elméleti anyagrész átadása – megosztás, komment, like, továbbítás, feliratkozás.

Programfelelős: Papp Veronika, Molnár Ferenc és Nagy László (CSGYK)